KONTAKTY

Moudrá bába
Hostinského 1076/8
Praha 5 Stodůlky , 155 00
moudrababa(a)gmail.com
Máte FB? Napište nám na Messenger

NOVINKY

arr3Víkendové a pobytového kurzy na rok 2020V sekci KURZY najdete novinky - víkendové pobyty s koňmi a letní tábor na tento rok. Těšíme se Vás... arr3Vytvořte si svou aromaHELP! taštičku první pomoci s aromaterpií 5.2.2012Od půlky ledna začnou opět večerní kurzy na výrobu aromaHELP! taštičky, aneb vaše vlastní...

Úvod »Míchané “suvenýry” k legendám » Zlatá žíla pana řídícího

Zlatá žíla pana řídícího

“Zlatá žíla pana řídícího”

Jako v každé větší obci i zde měli svého pana řídíčího, pana učitele Václavíka. Za mladá to byl velký sportovec, ale léta přibývala, škola se rozrůstala a on se stal panem ředitelem. Na expedice a sporty už nebylo kdy a tak většinu času trávil v ředitelně na židli...Narostla váha, přibylo sezení a tak nebylo divu, že nejednou se při velké návštěvě toalety objevila ostrá bolest a krev...Nejdřívě si myslel, že něco špatného snědl a že to přejde...po dvou měsících útrap šel jednoho nedělního odpoledne “náhodou” kolem domku moudré báby a dal se s ní jen tak do řeči....A jakéže je počasí, co bylinky, že ve škole teď řádil takový ten parazit ve vlasech u dětí....Pořád mluvil a mluvil, ale vlastně o ničem konkrétním, až se ho bábi zeptala, zda by si nedal čaj uvnitř. S velkou úlevou přijal a už se hrnul do dveří. Ve světnici to vonělo bylinkami všech druhů. Sedl si jen tak na krajíček pece “na půl žerdi” a bábni začalo svítat o co se asi tak jedná....po až moc detailním popsání všech příznaků nebylo pochyb. Pan řídící trpěl na hemoroidy.

Pomoc byla relativně snadná. Bábi namíchala mazání z pěti druhů bylin, které si má mazat každý den 2-5x a kdyby měl pan řídící čas, mohl by si k tomu přidat ještě sedací koupele z dubové kůry.

Za týden si to štrádoval na nedělní procházce opět kolem Bábi a už z dálky bylo vidět na jeho širokém úsměvu, že už je mu podstatně lépe, ale i tak poctivě dokázal celou lahvičku a tak to má být :o)

 naše cena 230 Kč

skladem