KONTAKTY

Moudrá bába
Hostinského 1076/8
Praha 5 Stodůlky , 155 00
moudrababa(a)gmail.com
Máte FB? Napište nám na Messenger

NOVINKY

arr3Víkendové a pobytového kurzy na rok 2020V sekci KURZY najdete novinky - víkendové pobyty s koňmi a letní tábor na tento rok. Těšíme se Vás... arr3Vytvořte si svou aromaHELP! taštičku první pomoci s aromaterpií 5.2.2012Od půlky ledna začnou opět večerní kurzy na výrobu aromaHELP! taštičky, aneb vaše vlastní...

Úvod »Míchané “suvenýry” k legendám » Starostovic Vítr v nose

Starostovic Vítr v nose

Víte jak se na horách pozná, že přišel podzim? Dětem začne rašit pod nosem....ale né vousy, ale špína od věčného otírání nosu do rukávu, v lepším případě do kapesníku. "Což u dětí, tam se to ještě snese, ale co my...honorace", říkával pan starosta, když si stěžoval Moudré bábě na každoroční rýmu, která se proháněla po vsi od chalupy k chalupě.

"A vy by jste na to něco měla, kromě čaje a nohou v teple?"....Jakpak by Modrá bába neměla. Sama se občas nevyvarovala rýmy ať už z prochladnutí, nebo právě od zvědyvých dětí, kterých měla na peci vždycky dost. A tak si na ní míchala bylinkové olejové kapičky do nosu. Dávala tam co příroda nabízela. Mátu na protažení až "do paty", borovici na úlevu, eukalypt na lepší dýchání, rozmarýn a tymián na boj s viry, kteří tu rýmu rádi roznášeli po okolí a jako překvapení i geránium na splasknutí otoku sliznic v nose. Stačilo párkrát denně kápnout kapku do každé nosní dírky a bylo za chvilku po rýmě a hlavně se nerozjela dál do uší nebo průdušek.

A tak si nejen starosta chodil každý podzim pro kouzelné kapičky do nosu, protože nechtěl mít celou zimu červený nos jako nějaký hospodský.

 naše cena 170 Kč

skladem