KONTAKTY

Moudrá bába
Hostinského 1076/8
Praha 5 Stodůlky , 155 00
moudrababa(a)gmail.com
Máte FB? Napište nám na Messenger

NOVINKY

arr3Víkendové a pobytového kurzy na rok 2020V sekci KURZY najdete novinky - víkendové pobyty s koňmi a letní tábor na tento rok. Těšíme se Vás... arr3Vytvořte si svou aromaHELP! taštičku první pomoci s aromaterpií 5.2.2012Od půlky ledna začnou opět večerní kurzy na výrobu aromaHELP! taštičky, aneb vaše vlastní...

O nás
Kdo je moudrá bába?

Kdo je vlastně Moudrá bába ?

Vzhledem k současné úpravě zákonů, kdy nemůžeme podávat téměř žádné informace o tom, že by příroda léčila a už vůbec ne prodávat žádné aroma lektvary s léčivými účinky....tak tu prodáváme pouze “jen” suvenýry k legendám o moudré bábě, která možná kdysi žila (údaje o jejím životě se dle místních kronik liší natolik, že se je neodvažujeme potvrdit ani vyvrátit) a snažila se na každou nemoc či neduh najít správné mazání, neboť k doktorovi to bylo daleko a navíc bábi víc věřila tomu, že když se tělo podpoří správnou esencí z bylin, může se uzdravit samo.

Jak s nimi naložíte, zda si suvenýr jen vystavíte, nebo budete zkoušet jeho účinky je už jen na vás...:)

Essence z bylin na výrobu suvenýrů používáme pouze ve velmi vysoké kvalitě (některé i v bio kvalitě) a čistotě abychom se co nejvíce přiblížili čistotě přírodních darů jako používala moudrá bába. Používáme primárně značky Florihana, Dr.Valnet, Doterra, Primavera, Oshadi a další (máme z čeho vybírat:)

Popřípadě sami vyrábíme bylinné tinktury (tam kde bábi používala tinktury) buď z vlastního sběru či nákupu surovin v bio kvalitě:)

Takže jsme zasvětili roky pátrání po životě této dámy s docela jednoduchou životní filozofii a přišli jsme na to, že se stala pro své okolí jakousi první štací při tělesných i duševních neduzích. Ne, že by všichni obyvatelé v okolí byli příznivci alternativní či přírodní medicíny, ale z části neměli čas vydávat se z hor dolů do údolí k lékaři a také jim přišlo jednodušší na sebe něco mazat co jim bába namíchala a většinou tak měli dopár dnů pokoj. Takže se tu můžete setkat s příběhy kovářů, učitelů, farářů, pradlen i poštovních úředníků....a dalších.

Stále ještě pátráme po jejich příbězích, takže kdyby jste tady nenašli legendu, která by se vám líbila, tak nám napište meil/ zprávu. Možná už ji zpracováváme nebo nám možná pomůžete najít nové legendy:)

Legendy budou postupně přibývat...