KONTAKTY

Moudrá bába
Hostinského 1076/8
Praha 5 Stodůlky , 155 00
moudrababa(a)gmail.com
Máte FB? Napište nám na Messenger

NOVINKY

arr3Víkendové a pobytového kurzy na rok 2020V sekci KURZY najdete novinky - víkendové pobyty s koňmi a letní tábor na tento rok. Těšíme se Vás... arr3Vytvořte si svou aromaHELP! taštičku první pomoci s aromaterpií 5.2.2012Od půlky ledna začnou opět večerní kurzy na výrobu aromaHELP! taštičky, aneb vaše vlastní...

Úvod »Míchané “suvenýry” k legendám » Nespavost, neodbytné myšlenky

Nespavost, neodbytné myšlenky

“Nespavost, neodbytné myšlenky farářovic Cilky”

Jako každý farář, měl i ten zdejší svou hospodyňku. Jmenovala se Cecílie, ale nikdo jí neřekl jinak než Cilka. Cilka měla už velkého syna, který se vydal na študia do města a jelokož to byla od přírody pečující osoba, ráda se starala o pana faráře i celou jeho farnost. Znala tu téměř každého a kde mohla, tam poradila, pomohla, nebo se alespoň přimluvila u pana faráře. A těch starostí co si nosila v hlavě! “Upéct husu na neděli, objednat závoz na faru, pohlídat sousedovi mance to její robě aby si mohla chudák taky odpočinout, naškrobit pánovi límečky, zaštupovat ponožky, vycídit v kostele…” Tohle všechno jí běhalo hlavou dnem, ale i nocí a tak se ráno probouzela unavená a bolavá protože s takhle rozběhnutou hlavou si prostě nejde odpočinout.

Už skoro chodila jak mátoha a ubývalo jí síly na všechnu tu práci a tak si zaběhla za Bábi pro radu jak vrátit spánek zdivočelé mysli.

Bábi pozorně vyslechla a věděla, že běžné rady “tak už na to nemysli” tady nepomůžou. Doporučila Cilce aby si večer pořádně vyvětrala komůrku, čistě povlékla peřiny, uvařilo si každý večer před spaním čaj z meduňky (klidně si muže přihodit i trochu chmelu jestli má) a pak aby si namazala spánky, dlaně a svou hruď voňavým mazáním, ve kterém Cilka hned poznala vůni bábiny levandule, ale bylo tam ještě něco jiného, taková skoro až jarní a cizokrajná vůně... bábi ji prozradila, ze je to vůně mandarinek- takového malého oranžové skorojablka co roste v cizích zemích kde prý není na Vánoce sníh. Vůně to byla až omamná a tak si Cilka představovala jak asi taková země vypadá a jaktože neznají sníh a jak si tak to mu čichala usnul jako by jí do vody hodil.... ráno dokonce zaspala. A to se u ní stalo poprvé, ale měla velkou radost, že spala celou noc a nehonily jí zběsilé myšlenky.

Napříště jí z těch vůní udělala bábi ještě sůl do koupele a to se pak Cilce spalo jak nemluvňátku.naše cena 270 Kč

skladem